Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Nosimumenie – Myšlienka, ktorá trvá a sny, ktoré sa plnia

Ak sa pýtate ako sme vytvorili náš projekt NosimUmenie, kde to celé začalo a prečo sme sa rozhodli ponúkať naše výrobky aj vám, tak už čoskoro sa dozviete odpoveď.

Pravdou je, že už od mala sme vymýšľali spoločné návrhy na oblečenie, snívali o tom ako si ho raz budeme vytvárať samé a pracovať spoločne. Aj keď časom sme si mysleli, že spolu nedokážeme fungovať, našli sme sa pri tomto projekte.

Projekt NosimUmenie, nebol od začiatku plánovaný ani pod týmto názvom, ani s týmto e-shopom. Úplny začiatok boli dve účty na Sashe a žiadna spoločná práca. Časom sme pochopili, že si vieme pomôcť a spoločne to ide ľahšie. Začala vznikať značka MxD Fashion Design.

korzet nosimumenie.sk

MxD Fashion Design

Bola to prvotná značka, ktorá mala myšlienku prepojiť minimalizmus s farebnosťou. Ako už možno viete, jedna z nás má bližšie k minimalizmu, druhá k farbám. Túto myšlienku sme si plnili od začiatku. Pribudal náš záujem o originalitu, slow fashion, lokálnu výrobu a všetky doposiaľ nepoznané, či na Slovensku menej známe slová.

Má to zmysel?

Z mnohých strán sme počúvali, či to má zmysel, alebo či v tom chceme niečo dokázať. Dokonca, či si myslíme, že môžme niečo dokázať. Ľudia vám závidia už len vašu myšlienku. To, že máte možnosť a chcete to skúsiť. Možno i to, že sa nebojíte ísť do tejto neistoty a riskovať.

Ak si stojíte za tým čo chcete a idete za vaším snom, aj napriek rôzným otázkam či veciam, ktorým musíte čeliť, dosiahnete mnoho.

Ďakujeme aj naším rodičom, ktorí nás podporovali a dodnes podporujú v tejto myšlienke. Verili, že môžme niečo dokázať, aj napriek tomu, že som začínala podnikať v svojích 19tich rokoch. Musím povedať, že podnikanie na Slovensku nie je vôbec jednoduché, ale záleží na tom? Dôležité je, že máte cieľ, ktorý chcete dosiahnúť a ste ochotný sa podrobiť rôzným skúškam. Čakalo ma mnoho návštev úradov, papierovania a vecí, o ktorých som netušila nič.

Našťastie som nebola na to sama a to mi dávalo pocit, že to má zmysel.

Ako sme pokračovali?

My sme sa nevzdali a verili, že naše sny môžu byť skutočnosťou. Otvárali sme predajňu v Košiciach, na ktorú sme my, ale ani Košice neboli pripravené. Chýbalo nám mnoho vecí, či v oblasti marketingu, dizajnu alebo komunikácie. Boli sme v tejto sfére neznáme a nevedeli sme ako ďalej. Začali sme budovať e-shop.

Náš e-shop sa budoval dlho. Meno sme nevymýšľali, tak nejako mi napadlo jeden deň a začali som ho používať ako hasthtag na instagrame. Bol to zlom, ktorý nám pomohol urobiť posun.

Po roku sme sa rozhodli náš obchod zatvoriť, na neurčito. (Možno sa niekedy do podobného projektu pustíme, ale už dnes viem, že budeme viac pripravené). Nasledovalo vynaloženie všetkých síl na spustenie nášho e-shopu NosimUmenie. V roku 2019, krátko po 14. Februári sa nám podarilo spustiť naplno náš e-shop nosimumenie.sk

Korzet nosimumenie.sk

NosimUmenie

NosimUmenie je značka ktorá nás vystihuje. To či naše odevy sú umením, my hovoriť nemôžme. V každom prípade sú vytvárané s veľkou láskou, s nákresmi, výberom látok, dokresľovaním látok, vyšívaním a skrátka ďalšími technikami. Myšlienka slow fashion, minimalizmu, farebnosti a niečoho čo vám chceme podať ďalej.

Ponúkať pár noviniek, ktoré plnia nie len estetickú hodnotu, ale taktiež praktickú. Pomaly sa spoločne učiť niektoré veci, dávať vám dôvod kupovať naše oblečenie. Povedať vám viac o materiáloch a našej značke a v neposlednom rade o nás. Chceme, aby ste vedeli od koho si kupujete vaše oblečenie. Realitu našej značky, či našej výroby, pretože si myslíme, že si to zaslúžite vedieť.

Vytvárame odevy, ktoré sú minimalistické, niekedy nadčasové, či extravagantné. Chceme, aby ľudia pochopili, že sú najdôležitejší oni. To v čom sa cítia pohodlne, je prvoradé. Názory okolia sú už len myšlienkou a skĺbením slov, ktoré si myslí niekto iný.

Na fotografiách, máte možnosť vidieť dve z naších prvých výrobkov, ktoré tvorili žlté korzety. Tieto korzety vznikali počas mojej maturitnej práce a mali byť jej súčasťou. Pred nimi sme už pár veci ušili i predali.

Myslím, že tieto dve korzety nás posunuli ďalej, na novú úroveň. Učili sme sa, vytvárali, skúšali a plnili si sny. Nakoľko sme aj my len ľudia, chceme našu značku NosimUmenie posúvať ďalej. Učíme sa my, aj vy. Dôvod prečo podporovať lokálnu výrobu, nie je len jeden. Rôzné tipy alebo naše postrehy nájdete v našom staršom článku o lokálnej výrobe.

Korzet nosimumenie.sk

Myšlienka, ktorá trvá

Napriek mnohým prekážkam, s ktorými sme sa doposiaľ stretli, sme neprestali veriť v naše sny. Dnes už vidíme, ako ďaleko sme. Koľko ľudí spoznáva našu značku po celom Slovensku. Samozrejme sme vďačné ľuďom, ktorí o nás dávajú vedieť ostatním. Taktiež tým, ktorí nám dali možnosť prezentácie, či už kúpou a podporou nášho oblečenia, alebo inými možnosťami. Veríme, že na Slovensku sa dá dokázať veľa, ak sa všetci spojíme. Ak namiesto závidenia si, budeme jeden druhého posúvať ďalej. Po čase prídeme na to, že má význam aj napriek byrokrácií budovať niečo v našom malom štáte.

Nezabúdajte podporovať ľudí ktorých poznáte, raz sa vám to vráti. Naša myšlienka sa rozvíja a trvá dodnes. Veríme, že sme na správnej ceste a že každým novým kúskom sa posúvame ďalej. Budeme rady ak nám zanecháte váš pohľad na túto sféru, či pár slov, ktoré by ste chceli povedať ďalej do sveta.

Podporiť nás môžte sledovaním na Facebooku a Instagrame.

Spoznať nás môžte aj na našom YouTube kanály.

Ako sa vám páčili naše prvé kúsky? Myslíte, že by sme mali obnoviť tieto strihy aj v nových kolekciách? Verím, že napíšeme ešte mnoho článkov, aj o nás, aby ste sa dozvedeli čo najviac.

Zdieľať článok:

Najnovšie články