5 skvelých tipov na výlety do hôr na Slovensku

Slovensko je známe svojou nádhernou prírodou a ponúka množstvo možností pre milovníkov turistiky. Svoje úchvatné hory, kopce a doliny sú ideálne pre výlety a ponúkajú nezabudnuteľné výhľady. Ak ste nadšenec turistiky a radi objavujete nové miesta, tu je 5 skvelých tipov na výlety do hôr na Slovensku.

1. Výstup na Kriváň

Jeden z najkrajších a najikonickejších vrcholov Vysokých Tatier je Kriváň. Tento 2 495 metrov vysoký vrchol je síce náročnejší na zdolanie, ale odmenou vám bude úchvatný panoramatický výhľad na celé Vysoké Tatry. Začnite svoju túru v Tatranskej Polianke a postupujte cez Chata pod Rysmi až na vrchol Kriváňa. Nezabudnite si vziať dostatok vody, energie a počítať s aktuálnymi poveternostnými podmienkami.

2. Slovenský raj – Suchá Belá

Slovenský raj je ďalším úžasným miestom pre výlety do hôr na Slovensku. Jeho známe túry s rebríkmi, reťazami a mostíkmi sú skutočnou atrakciou pre turistov. Medzi najznámejšie rokliny v tomto národnom parku patrí Suchá Belá. Túra začína v Podlesku a vedie cez úžasné vodopády, kaskády a skalné útvary. Táto trasa je síce náročná, ale určite zábavná. Uistite sa, že ste dostatočne pripravení a vopred skontrolujte aktuálnu dostupnosť trasy.

3. Veľký Rozsutec v Malej Fatre

Národný park Malá Fatra je ďalším skvelým miestom pre turistiku na Slovensku. Jeho najkrajší vrchol, Veľký Rozsutec (1 609 m n. m.), ponúka nádherné výhľady na okolité hory a malebné dedinky v údolí. Východiskom pre túru na Veľký Rozsutec je dedina Terchová cez Medziholie. Táto túra je vhodná pre skúsenejších turistov, pretože si vyžaduje viac fyzickej kondície a skúseností. Nezabudnite si zobrať mapu a dostatok vody.

4. Poloniny – Stužica

Na severovýchode Slovenska sa nachádza národný park Poloniny, ktorý je najmenej navštevovaným národným parkom v krajine. Ak túžite po pokoji a neobvyklých zážitkoch, navštívte túto oblasť. Jedným z najkrajších miest v národnom parku je Stužica, ktorá je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Táto oblasť ponúka tajomné a divoké poloniny, ktoré sú ideálne pre milovníkov prírody a turistiky.

5. Nízke Tatry – Chopok

Nízke Tatry sú ďalšími úchvatnými horami na Slovensku. Ich tretí najvyšší vrchol, Chopok (2 024 m n. m.), je obľúbeným cieľom pre turistov po celý rok. V zime tu môžete využiť lyžiarske stredisko Jasna, v lete sa môžete tešiť na nádherné túry s panoramatickými výhľadmi. Na vrchol Chopku sa môžete dostať z viacerých strán, napríklad zo Srdiečka alebo z Demänovskej Doliny. Lanovka je v prevádzke aj počas letnej sezóny, čo je výhodou pre tých, ktorí si neželajú absolvovať celý výstup pešo.

Tieto 5 tipov na výlety do hôr na Slovensku vám ponúkajú možnosť objaviť krásy slovenskej prírody a zažiť nezabudnuteľné zážitky. Nezabudnite sa dobre pripraviť na túru, mať dostatok vody a energie, a poznať aktuálne poveternostné podmienky. Slovensko je skutočne raj pre milovníkov turistiky a prírody.

Zdieľať článok:

Najnovšie články