Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Ľan – prečo ho nosiť?

Nedávno sme sa ľudí pýtali, či v ich šatníkoch má ľan nejaký priestor. Táto anketa vyšla dosť tesno medzi tými, ktorí mu dali šancu a medzi tými, ktorí ho zatiaľ odmietajú.

Aj keď sme sa nedozvedeli prečo sa vo vaších šatníkoch nenachádza ľan, rozhodla som sa dať vám dôvod na jeho kúpu, či nosenie.

ľan-tričko-nosimumenie
Tričko nájdete tu

V čom je ľan iný oproti bavlne?

Ľan je pestovaný a spracovaný bez chemických úprav, čím sa síce zvyšuje jeho cena, ale aj záujem vďaka jeho vlastnostiam. Je náročný na pestovanie, pretože sa pri ňom nevyužívajú žiadne pesticídy ani hnojivá. Je skvelým materiálom na každodenné nosenie už od 4. storočia.

Aké má ľan vlastnosti?

Ľan je jednou z najpevnejších prírodných tkanív. Jeho použivaním sa jeho vlastnosti zlepšujú, čo nevidíme pri iných materiáloch. Je priedušný a pevný. Nespôsobuje podráždenie kože a je vhodný aj pre alergikov. Absorbuje a odvádza vlhkosť. V lete by vás mal ochladiť a v zime zohriať.

vyšívaný crop top ľan nosímumenie
Crop top nájdete TU

Prečo nosiť ľan?

Horúce letné dni a roztápanie sa v hrubých tesných veciach, nie sú tou najlepšou možnosťou. A občas nemusí byť ani teplo na to, aby sme chceli cítiť voľnosť a nezviazanosť naších odevov.

Ako popri nosení pomôcť aspoň trochu planéte a konzumnému životnému štýlu, aby bol menej konzumný? No na druhej strane, málokto chce dať polovicu výplaty za niečo, čo má byť v jeho šatníku. 

A čo ak by tá vec v šatníku bola dlho? Nie len kým nevyjde z módy? 

To by teda bolo niečo veľmi krásne. 

Ako to môžme docieliť?

Veľmi vhodnou látkou je ľan. Na leto ako stvorený a k planéte mierumilovnejší. Myslím, že aj iní ľudia ho zbožňujú rovnako ako my v našom nosimumenie štúdiu. Súdiac podľa zákaziek, ktoré sú čím ďalej tým častejšie na ľanové odevy. 

Našim ľanovým odevom sa snažíme dať dušu. Doplniť ich nezvyčajne a zaujímavo, aby to bol práve ten kúsok, ktorý chcete nosiť stále bez rozdielu na aktuálne trendy.

Dávnejšie sme si dali výzvu na ľanový crop top, ktorý bol príliš nudný a obyčajný na to, aby sme ho ponúkli na predaj. V našej dielničke bolo nespočetne veľa flitrov, koráliek a ozdôb. A tu to celé začalo. Vyšívala som, skladala, prekladala, prešívala, párala ale to všetko stálo za to. 

Vznikol nenahraditeľný kúsok, ktorým sa môžte pýšiť v meste, na dovolenke, pri káve alebo dokonca i na oslave a festivale. Ponúka mnoho možností a my necháme na vás ktorú si vyberiete. 

O tom, že našu ponuku ľanových kúskov stále na leto rozširujeme, sme už spomínali na našich sociálnych sieťach. Inak to nie je ani tento rok. Chceme vám priniesť jedinečné a rozmanité kúsky, ktoré nájdu využitie nie len na dovolenke, ale možno na pohovore do práce či na letnom festivale.

kvetinové tričko ľan nosimumenie
Kvetinové tričko si môžte zakúpiť TU

Vízia alebo odporúčanie

Prečo toľko rozprávame o ľane? Ľan je naozaj materiál, ktorý si raz oblečiete a pochopíte o čom píšeme. Je príjemný na pokožku, často máte pocit voľnosti až natoľko, že sa cítite naho. Ak ste si doteraz mysleli že je to len materiál pre hippie alebo inak „prírodných“ ľudí, tak ste na omyle. Ľan môže byť využitý rafinovane, mestsky a štýlovo. Taktiež minimalisticky alebo výrazne. Je len na samotnom dizajnérovi, čo sa rozhodne z neho vytvoriť.

Aká je naša vízia? Myslím si, že ľanový materiál v mnohých smeroch nahrádza rôzne umelé „šatovkové“ látky, ktoré vyzerjú letné, ale vášmu organizmu dávajú zabrať. Ako? Tak, že vytvárajú na vašom tele skleník.

Preto každoročne tento materiál ospevujeme, dávame do pozornosti a snažíme sa ľuďom čím ďalej tým viac o ňom povedať. Verím, že ste sa v tomto článku dozvedeli niečo nové a skúsite nabudúce pri kúpe oblečenia pozerať z čoho je vyrobené. Ak ľan poznáte, tak verím, že som vám obohatila vaše poznatky.

O akom materiále by ste chceli počuť nabudúce? Dajte nám vedieť na našom Instagrame alebo Facebooku, kde nájdete aj každodenné inšpirácie a nezmeškáte žiadne naše novinky.

Zdieľať článok:

Najnovšie články