Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Dovolenka s bábätkom: 5 tipov ako si užiť tú najlepšiu dovolenku

5 tipov ako si užiť s bábätkom tú najlepšiu dovolenku

Leto je čas dovoleniek  a je úplne jedno, či radi svoje voľno trávite pri mori alebo v horách, dovolenka je čas oddychu a relaxovania, ktorý každý z nás nutne potrebuje. Veľa vecí sa zmení pokiaľ máte v rodine nového maličkého člena, čo však neznamená, že sa musíte dovolenky nutne vzdať.

Ak máte doma bábätko alebo malé dieťa, je jasné, že ani dovolenkový čas nebude úplným relaxom, ale všetko sa dá pekne zvládnuť. Prinášame niekoľko rád ako si dovolenku užiť bez väčších komplikácií.

Dodržiavajte denný harmonogram ako doma

Hoci sa počas dovolenky ľahko môže stať, že sa dlhšie zdržíte na pláži alebo na večernej prechádzke, pre deti, hlavne ak sú ešte batoľatá, je dôležité, aby mali stále nastavený svoj denný režim. Hoci to znamená, že minimálne jeden z rodičov musí odísť z pláže skôr aby bábätko dal spinkať alebo večer nemôžete zostať vonku dlhšie, spokojne oddychujúce bábätko bez zbytočných plačlivých scén za tú obetu rozhodne stojí.

Pribaľte si snacky do batožiny

Pokiaľ vaše dieťa dojčíte, tak máte o jedlo postarané. Pokiaľ nie, nechajte si vo svojej príručnej batožine vždy nejaké miesto na niekoľko kúskov obľúbených jedál vášho dieťaťa. Nepotrebujete predsa hľadať hneď po príchode obchod, aby ste mohli rýchlo kúpiť nejakú dobrotu. Navyše nezabúdajte, že v obchode práve obľúbené jedlá vášho dieťaťa vôbec nemusia mať, a to najmä ak ste v zahraničí.

Ohrievač vody

Pokiaľ dostáva vaše dieťa umelé mlieko, nezabudnite si pred cestou overiť, či váš hotel dokáže poskytnúť ohrievač vody, aby ste si mohli mlieko kedykoľvek zarobiť. Pokiaľ vaše ubytovanie takouto možnosťou nedisponuje, rozhodne si pribaľte prenosný cestovný ohrievač so sebou a máte vystarené.

Plávanie jedine s plienkou

Pokiaľ sa chystáte k moru alebo aj len do bazénov s dieťaťom, ktoré ešte nie je odplienkované, nezabudnite si kúpiť plávacie plienky vopred. V rezortoch tento typ tovaru málokedy kúpite a bez plienky môže byť kúpanie viac ako riskantné.

Opaľovanie bábätka? Radšej nie.

Sú ľudia, ktorí sa opaľujú radi, potom sú ľudia, ktorým opaľovanie nevadí a potom sú malé deti, u ktorých sa pridlhé vystavovanie prudkým slnečným lúčom jednoducho neodporúča. Detská pokožka do jedného roka je totiž veľmi jemné a preto sa neodporúča bábätká zámerne opaľovať, čo však neznamená, že sa máte slnečných lúčov úplne strániť, ale rozhodne je potrebné, aby dieťa malo vždy dostatočnú ochranu, ako je čiapka na hlave alebo ľahké letné oblečenie. Aj v tieni získa dieťa dostatok vitamínu D a navyše je chránené pred nežiaducim prehriatím organizmu, ktoré je pre deti veľmi nebezpečné.

Zdieľať článok:

Najnovšie články