Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Turistika s deťmi a kočíkom v Tatrách? Na týchto trasách určite áno

Kam s deťmi v Tatrách?

Pravdepodobne všetci sa zhodneme na tom, že vybrať sa s bábätkom v kočíku niekam na hory znie prinajmenšom náročne. Veď niekedy je ťažké dostať sa len do obchodu, ak je chodník rozbitý alebo vám bránia strmé schody.

Pre všetkých turistov s malými deťmi prinášame skvelú správu. V rámci projektu „Tatry bez bariér“ vzniklo v oblasti národných parkov TANAP a PIENAP viac ako 30km bezbariérových chodníkov, ktoré sú vhodné i pre turistov s kočíkmi. Pod tento projekt sa podpísali nielen Štátne lesy TANAP-u, ale aj spoločnosť Hartman Rico.

Horský vzduch je rovnako balzam na dušu ako prevencia pred laryngitídami a rôznymi respiračnými problémami, a preto je pobyt na horách už pre malé detičky veľmi priaznivý a v horúčavách je chládok tatranských hôr priam vykúpením.

Prinášame niekoľko tipov kam sa pokojne môžete s kočíkom vybrať  a užiť si príjemnú turistiku.

Starý Smokovec-Hrebienok-Rainerova chata

Jednoznačne najobľúbenejšou túrou je trasa Starý Smokovec cez Hrebienok až na Rainerovu chatu. Zo Starého Smokovca vedie na Hrebienok príjemne schodná asfaltová cesta. Pokiaľ si netrúfate na dlhšiu trasu, môžete však šliapanie nahradiť pozemnou lanovkou, ktorá vás odvezie na miesto aj s kočíkom. Pri dolnej stanici lanovky nájdete trampolínu a preliezky, ktoré deti rozhodne ocenia pri čakaní na odvoz. Od Hrebienku sa na Rainerovu chatu dostanete štrkovou cestičkou. Ak by vám stále ešte nestačilo, môžete kočík nechať na chate a prejsť sa ku krásnym vodopádom Studeného potoka. Cesta od chaty trvá iba niekoľko minút.

Popradské pleso

Na Popradskom plese nájdete turistický chodník označený modrou značkou, ktorý má asfaltový povrch vhodný pre túru s kočíkom. Ak budete veľmi unavení, v polovici cesty si môžete oddýchnuť prípadne urobiť piknik na zastrešenom odpočívadle.

Bobrovecká dolina

Cez lúky Bobroveckej doliny v Západných Tatrách, do ktorej sa dostanete cez ráscestie v Oraviciach, prejdete pohodlne po asfaltových a miestami lesných cestách označených modrou značkou pokojne aj s kočíkom. Po ceste narazíte na pozostatky vápenných pecí a v blízkosti doliny môžete navštíviť kúpele s liečivou Sarkovou vodou.

Tatranská javorina

V Tatranskej Javorine vo Vysokých Tattrách na vás čaká rovnako nenáročná trasa vhodná pre kočík. Vďaka asfaltovému chodníku môžete nerušene obzerať krásu Belianskych Tatier a širokého potoka.

Tak ktorú trasu skúsite ako prvú?

Zdieľať článok:

Najnovšie články