Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Plávanie pre najmenších

V  dnešnej dobe je už samozrejmosťou, že existujú kurzy plávania pre najmenších. Stáva sa čoraz populárnejším. Stačí si len vybrať, do ktorého kurzu sa prihlásite. Ceny kurzov si určuje každé zariadenie. Niektoré bazény obsahujú slanú morskú vodu, iné sú ošetrované technológiou na úpravu dojčenskej vody. Takže mamičky a  oteckovia sa nemusia obávať o  kvalitu vody v  bazénoch.

Kurzy sú vedené inštruktormi, ktorí vás na začiatku kurzu informujú ako budú kurzy prebiehať a  ako budete narábať so svojimi ratolesťami. Predchádzame tým neodbornému manipulovaniu s  bábätkom a predchádzame tým prípadným nehodám. Návšteva takéhoto kurzu plávania sa odporúča od 4. mesiaca života bábätka do 4 rokov. V  každom zariadení môžu mať mierne rozdiely ohľadom vekovej kategórie.

Kúpanie sa s  bábätkami – hydroterapia je pohybová aktivita, rozvíjajú sa tým pohybové schopnosti, sila, výdrž. Otužujú sa a  budujú si imunitný systém. Učia sa hygienickým návykom. Plávanie prebieha pomocou rôznych hier a  aktivít. Bábätká sa učia dychové cvičenia, ktoré sú prevenciou proti respiračným ochoreniam.

Zväčšujú si dychovú kapacitu, zvykajú si na kolektív a  utužujú si vzťah s  rodičom. Deti majú prirodzene radi vodu a  pohybom v  nej sa učia komunikovať s  ostatnými, učia sa spolupracovať a  sústrediť sa.

Na hodinách plávania sa používajú rôzne pomôcky – kruhy, podložky, kolesá, hračky, loptičky a  pod. Bábätká musia mať plienočku do vody. Mnohé zariadenia ponúkajú aj baby infrasaunu.

Ak bábätko v  bazéne plače a  neviete ho utíšiť, nespolupracuje, nenútime ho do plávania a  prerušíme hodinu. Na vodu a  cvičenie v  nej si treba potom zvykať pomaličky. Napr. bábätko alebo už väčšie dieťatko sa môže hrať na schodíkoch a  postupne sa prepracujete ďalej medzi ostatné deti. Nič nerobíme nasilu. K  bábätkám treba pristupovať citlivo a  trpezlivo.

Na záver už len toľko, užite si každú chvíľu s  vašou ratolesťou.

Už ste vaše bábätko zobrali zoznámiť sa s vodou? Ak áno podeľte sa so svojou skúsenosťou v komentároch nižšie 🙂

Zdieľať článok:

Najnovšie články