Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Ako na kúpanie bábätiek?

Ako správne okúpať bábätko?

Ak idete bábätko kúpať po prvý raz dbajte na niekoľko zásad. Nemusíte ho kúpať každý deň, stačí každý druhý či tretí. Častým kúpaním a mydlením by sme mohli poškodiť prirodzený ochranný kryt na koži. Bábätká majú veľa záhybov, takže im venujeme obzvlášť pozornosť. To isté platí aj o zadočku a genitáliách. Bábätko môžeme kúpať kedykoľvek počas dňa, najlepšie je večer. Večerné kúpanie bábätko upokojí, uvoľní a pripraví ho na dobrý spánok.

Pred tým ako sa pustíme do kúpania, nachystáme si všetko potrebné. Miestnosť by mala mať teplotu 20°C – 26°C a  teplota vody 37°C. Bábätko kúpte v čistej vode, zbytočne nepoužívajte mydlá aby sa pokožka nevysušovala. Ak už je pokožka po kúpaní suchá, použijeme po kúpaní detský krém. Keď je pokožka bábätka príliš znečistená, použijeme mydlo špeciálne určené pre bábätká. Nepoužívame špongiu, pretože sa v  nej zadržiavajú mikroorganizmi.

V  kúpeľni si spravte priestor na prebaľovaciu podložku, nachystajte si vaničku, uterák, čisté oblečenie, plienky a  pod. Keď už máme bábätko na prebaľovacej doske, neodchádzame od neho. Pekne ho vyzlečieme, očistíme zadoček a  vložíme ho do vody. Bábätko držíme jednou rukou pod hlávkou a  druhou rukou ho oplachujeme. Dávame pozor aby sa neponorilo.

Ak sa bábätku nepáči vo vode, nedržíme ho tam nasilu. Rýchlo ho umyjeme a  vyberieme z  vaničky. Je viac dôvodov prečo sa mu vo vode nepáči. Môže byť príliš hladné, choré, bolí ho bruško alebo voda nemá vhodnú teplotu.
Bábätká nikdy nenechávame bez dohľadu počas kúpania. Môžme ich kúpať aj vo veľkej vani kľudne aj so súrodencom. Samozrejme pod dohľadom dospelej osoby.

Kúpanie bábätiek môže byť váš rituál a užívať si ho môžete spolu s vašou ratolesťou.

Zdieľať článok:

Najnovšie články