Nedarí sa otehotnieť?

Prečo sa vám nedarí otehotnieť?

Nasledujúci článok Vám poskytne zopár cenných rád, ktoré by ste mohli vyskúšať, ak sa Vám nedarí otehotnieť.

Každý zdravý pár je individuálny. Niekomu sa podarí otehotnieť hneď do mesiaca, niekto čaká na bociana aj pár rokov. V  každom prípade netreba sa ponáhľať a  riešiť všetko zahorúca. Užívajte si plodenie potomka, najviac ako je to možné. V  priemere trvá zdravému páru oplodnenie až 6 mesiacov, tak sa zbytočne netrápte nad prípadným prvým neúspechom.

Ako otehotnieť?

Ak sa Vám nedarí otehotnieť hneď v prvých mesiacoch snažilkovania, rozhodne nezúfajte. Sú páry, ktorým sa podarilo počať až po niekoľkých rokoch. Rozhodne sa netreba vzdávať, ale netreba tomu prikladať až príliš veľký význam. Veci, ktoré v  živote najviac chceme sa nestanú, a  stanú sa práve tie, ktoré nechceme. Mali by ste držať na uzde svoju psychiku a  netrápiť sa nad tým, ak sa Vám hneď nedarí. Stres je najhorší spolupracovník pri plodení vytúženého potomka. Treba brať všetko s ľahkosťou a nestresovať sa. Napätie nie je vhodné, nestresujte sa s  partnerom, skúste vypnúť, ísť na dlhšiu dovolenku a  prestať počítať plodné dni. Rozhodne sa navzájom neobviňujte, pretože to vo Vás prehlbuje len zbytočne negatívne pocity. Psychika je najdôležitejší faktor, ktorý netreba podceňovať.

Ak sa Vám stále nedarí, skúste zmeniť životný štýl a  vyhýbať sa fajčeniu, pitiu alkoholu. Snažte sa čo najviac tráviť čas športovaním a  najmä zmeňte stravu. Strava by mala byť vyvážená, zdravá, treba si dopriať dostatok čerstvej zeleniny a  ovocia. Zaraďte do svojho jedálníčka ryby, ľahšie mäso a  naopak vyraďte to, čo organizmu škodí t.j. mastné, vyprážané, kalorické jedlá. Netreba zabúdať na to, že aj optimálna telesná hmotnosť je veľmi dôležitá. Ak máte nejaké kilo navyše, radšej sa ho snažte dať dole, pretože to tiež môže negatívne ovplyvniť vašu plodnosť.

Ak upravíte stravu a  životný štýl, a  stále sa nedarí, tak môžete skúsiť podporné čaje na plodnosť. Napríklad vynikajúcim bylinkovým čajom je Kotvičník alebo Alchemilka. Vhodné je tiež najmä pre pánov začať cvičiť, nenosiť obtiahnuté boxerky, ale vymeniť ich za vzdušné slipy. Základom je tiež nechodiť do sáun, víriviek a  taktiež nenosiť mobil tesne v  nohaviciach vo vrecku. Ženy by sa mohli pokúsiť podporiť svoju plodnosť tým, že budú konzumovať kyselinu listovú v  tabletkovej forme alebo tiež môžete vyskúšať púpalku. A  po pohlavnom styku zostaňte v  pohode, nestresujte sa a  hlavne sa nerozčuľujte, že to „ zase nevyšlo“. V  tomto prípade platí zlaté pravidlo: pomalšie ďalej zájdeš. Jednou z  neoficiálnych rád je aj to, že po sexe sa snažte ležať v  kľudovej polohe na posteli a  nesnažte sa hneď utekať do sprchy, prípadne na toaletu.

Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch nižšie a pomôžte tak iným párom ako zvládnuť túto ťažkú situáciu.

 

Zdieľať článok:

Najnovšie články