Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Jesenné aktivity na doma alebo čo robiť keď vonku prší?

Jeseň je krásne farebné obdobie, ktoré je ako stvorené na púšťanie šarkanov či zberanie farebného lístia. Avšak slnečné dni sa v jeseni často striedajú s tými ponurejšími a upršanými dňami, kedy sa nedá na prechádzky vonku ani len pomyslieť. Vtedy je dobré mať nejaký dobrý plán, ako stráviť spoločný čas príjemne a plnohodnotne. Prinášame zopár tipov do zálohy.

Karty a stolné hry

Karty a rôzne stolné hry predstavujú jesennú rutinu. Na výber máte nielen klasiku ako je Čierny Peter či sedmové a žolíkové karty, ale aj množstvo noviniek ako je Fast Flip, Boost či Dobble alebo mnohé im podobné verzie. Deti rozhodne pobavia i spoločenské hry ako je Človeče, nehnevaj sa, Activity pre deti alebo Kamiónom po Európe. Rozhodne nezabudnite ani na skladanie Puzzle alebo stavanie Domina. Každá hra má niečo do seba a každá trénuje detský mozog iným spôsobom.

Rozprávky (Knihy alebo DVD)

Nie je nad to zababušiť sa do deky keď dážď bubnuje na okenný parapet s horúcim čajíkom a dobrou knihou v ruke. Ak vaše dieťa rado číta, prípadne mu čítate vy, môžete sa do deky zabaliť spolu a užívať si chvíle pohody. Taktiež je dobré mať vždy po ruke zopár DVD s rozprávkami, ktoré môžete použiť vždy, keď už budú knihy prečítané alebo sa vám nebude do čítania chcieť.

Cvičenie

Aby vaše telo zbytočne netrpelo nadmerným vysedávaním pri televízore alebo hrách, skúste si s deťmi zacvičiť. Ak poznáte zopár vhodných cvikov, skúste ich naučiť deti. Ak ich nepoznáte, pustite si video o cvičení z internetu a o zábavu máte postarané. Vybrať si môžete naozaj čokoľvek, od aerobiku, cez pilates alebo dnes toľko uznávanú power jógu. To nevadí, že vaše dieťa a možno ani vy, nezvládnete všetky pozície, ide o to hýbať sa a užiť si zábavu pri spoločne strávenom čase

Origami

Ak už ste sa doma zahrali hádam všetky hry, ktoré máte a nič už vaše dieťa nebaví, skúste origami. Na internete nájdete množstvo návodov ako z kusov papiera vyrobiť nielen lietadielka a lodičky, ale dokonca aj tanky, robotov, či chutné papierové bábiky. Precvičíte tak jemnú motoriku a trpezlivosť dieťaťa.

Varte spolu

Hrať sa celý deň je síce fajn, ale potom príde otázka, kto navarí jedlo pre vás a vaše ratolesti. Ani tu však nemusíte deti odložiť k televízoru. Skúste ich zobrať so sebou do kuchyne a dať im urobiť aspoň niektoré menšie práce pri varení. Veď rozbiť vajíčka do šálky dokáže už aj 3-ročné dieťa. Ak budú v ňom škrupinky, ľahko ich vyberiete vidličkou. Možno ani netušíte koľko zábavy si užijete pri obaľovaní rezňov alebo vajíčkového chlebíka. Pri varení je samozrejme potrebné dodržiavať bezpečnosť dieťaťa a tiež sa musíte sa pripraviť na to, že v kuchyni bude o čosi väčší neporiadok ako bežne. Jedlo, ktoré však spolu uvaríte bude deťom zaručene chutiť, pretože si ho uvaria spolu s vami.

Príjemne strávené daždivé dni prajeme 🙂

Zdieľať článok:

Najnovšie články