Vyhľadať
Close this search box.
Vyhľadať
Close this search box.

Dojčenská voda pre bábätká

Materské mlieko je základ pitného režimu každého dieťaťa a je to aj ideálna voľba. Ak z nejakého dôvodu nie je možné dojčiť, vhodnou alternatívou je kvalitná dojčenská voda pre bábätká. Pri hľadaní tej najvhodnejšej treba dbať na jej zloženie a  obsah minerálov. Mala by obsahovať aspoň minimálne hodnoty vápnika a horčíka, najlepšie pomer 2:1.

Tieto minerály pomáhajú hlavne v  prvom roku života bábätka. Vtedy bábätká najviac rastú a  priberajú na váhe.
Kvalitná dojčenská voda pochádza z dlhodobo sledovaného podzemného zdroja a spĺňa mimoriadne prísne hygienické normy. Na obale fľaše si viete pozrieť, aké má zloženie, lokalitu zdroja a iné. Výhodou balenej dojčenskej vody je jej skladnosť a môžete si ju zobrať kdekoľvek so sebou kde potrebujete.

Ročné dieťa by malo vypiť cca 1 až 1,5 l tekutín denne. Dokážu ich získať zo stravy a pitia. Dôkazom toho, či dieťa dostatočne pije je cca 5-6 pomočených plienok za deň.

Už v  útlom veku sa vytvára návyk na správne stravovanie a pitný režim. Učíme deti, že smäd je najlepšie uhasiť čistou vodou. Sladené nápoje podporujú hyperaktivitu a ak by požívali sladené nápoje pred spaním, tak by nezaspali. Dodržiavaním správneho pitného režimu môžeme predísť obezite, zlým stravovacím návykom ako aj zubným kazom.
Ak sú bábätká dojčené, nepotrebujú iné tekutiny do veku pol roka. Dojčenskú vodu pridávame v letných mesiacoch keď je prílišné teplo alebo v období zvýšenej teploty aby sa bábätko nedehydrovalo. Deťom starším ako pol roka už pridávame aj dojčenskú vodu či už na pitie alebo do prípravy príkrmov.

Balená dojčenská voda by sa mala skladovať pri teplote 20°C a spotrebovať ju do 3 dní. Nepijeme priamo z fľaše aby sme ju nekontaminovali slinami.

Zdieľať článok:

Najnovšie články