Cyklotrasy, ktoré sa s deťmi oplatí vyskúšať

Po náročnom období prichádza čas trocha sa s deťmi zabaviť a vyraziť niekam za dobrodružstvom. Slniečko nás láka von a pokiaľ chcete čas s deťmi tráviť pohybom, bicyklovanie je pre vás ako stvorené. Pripravili sme zoznam cyklotrás, ktoré stojí za to vyskúšať.

Západné Slovensko

Devín – Tarzánia (Cyklomost Slobody) (Bratislavský kraj)

Táto trasa je jednoduchá a nenáročná, vhodná aj pre menšie deti. Cesta z Devína k Cyklomostu vám na bicykli zaberie asi 20 minút (4,5km). Na konci vaše deti za odmenu čaká ľanový park Tarzánia alebo detské ihrisko.

Cyklomost Slobody – Zámok Schloss Hof (Bratislavský kraj)

Cyklotrasa po Cyklomoste medzi Devínskou Novou Vsou a zámkom Schloss Hof zaberie zhruba 15 minút (2,2 km). Uprostred mostu sa nachádza hraničná čiara medzi Rakúskom a Slovenskom. Z mostu uvidíte nielen rieku Moravu, ale aj Sandberg či Devín.

Golianovo-Janíkovce (Nitriansky kraj)

Cyklochodník vedie z viníc Golianovo až do dedinky Janíkovce. Keďže ide o trasu v dĺžke 4 km, bicyklovanie vám bude trvať zhruba 20 minút. Trasa je nenáročná a na konci môžete pokojne zájsť na detské ihrisko v dedinke.

Sĺňava (Trnavský kraj)

Nenáročná cykloturistika okolo vodnej nádrže Sĺňava pri Piešťanoch má dĺžku 12km, a teda vám zaberie asi 1 hodinu. Keďže je cesta asfaltová, je vhodná aj pre menšie detičky. Sĺňava je zahrnutá medzi vzácne vtáčie územia Európy. Počas cesty budete mať na čo pozerať.

Stredné Slovensko

Zvolen-Banská Bystrica (Banskobystrický kraj)

„Rodinná cestička“ medzi Banskou Bystricou a Zvolenom o dĺžke 21km je vhodná na poldňový rodinný výlet. Okrem toho, že sa preveziete po brehu Hrona, okolo vodáckeho kempu Geronimo, navštívite aj kúpeľné mesto Sliač. V prípade, že by sa vám nechcelo vracať tou istou trasou, zo Zvolena sa môžete do Banskej Bystrice aj s bicyklom odviezť vlakom.

Viac info o trase na: https://www.bikemap.net/en/r/3878553/#10.23/48.6571/19.1757

Vodné dielo Žilina – Hrad Strečno (Žilinský kraj)

Okolo vodného diela sa môžete previezť po nenáročnej cyklotrase v dĺžke 20,7 km, čo vám zaberie zhruba 2-2,5 hodiny. Keďže prechádzate cez obec Strečno, v prípade, že máte čas a chuť, môžete vybehnúť pozrieť hrad Strečno a potom pokračovať v ceste ďalej.

Viac info o trase: http://za.cykloportal.sk/modre-trasy/181-2427-Okolo-VD-%C5%BDilina

Východné Slovensko

Poprad- Svit- Lopušná dolina (Prešovský kraj)

Z Popradu cez Svit až do Lopušnej doliny vedie 13km dlhá cyklotrasa, na ktorej budete mať nielen výhľad na prekrásne Vysoké Tatry, ale po ceste nájdete mnohé odpočívadlá a náučné informačné panely.

Viac info: https://www.visitpoprad.sk/aktivity/cyklotrasy-z-popradu-2/

Belianska cyklotrasa

Cyklotrasa medzi Spišskou Belou a Tatranskou Kotlinou o dĺžke 9km ponúka okrem krásnej prírody nielen viacero odpočívadiel, ale tiež stojany s mapami a bufet s občerstvením hneď na začiatku. Pri odchode môžete obdivovať Beliansky rybník a na konci cesty známu Tatranskú Kotlinu. Keďže je povrch trasy asfaltový, pokojne ho zvládnu aj deti.

Viac info: https://spisskabela.sk/navstevnik/vylety-do-okolia/cyklotrasy-v-okoli/belianska-cyklotrasa/

Keďže je leto ešte len pred nami, je potrebné deťom nájsť program, ktorý ich nielen zabaví, ale ich aj niečo nové naučí. Preto sme pre vás vybrali cyklotrasy, ktoré sú nielen krásne, ale aj náučné.

Zdieľať článok:

Najnovšie články